Duchovní literatura

Bílá magie & meditace

© 2015 - 2019 Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH I MagierinDamonaI Magierin Damona Napište nám!

Splněná přání

Dr. Wayne W. Dyer - Splněná přání

Dr. Wayne W. Dyer je svými fanoušky láskyplně nazýván „otec motivace“. Oprávněně! Své dětství strávil po dětských domovech a pěstounských rodinách. Kromě toho se ve svém životě střetl s mnoha dalšími překážkami, všechny z nich však překonal a dnes učí druhé, jak si úspěšně plnit svá přání a své sny. Na svém kontě má již 30 knih pro dospělé i pro děti a neustále, vytrvale a láskyplně cestuje po celém světě se svými přednáškami.

Každý z nás má ve svém životě nějaká přání. Někdo jich má více, jiný méně; některá přání jsou menší, další zase světového významu. Co mají všechna přání společného je to, že si je chceme splnit. Jak je však možné, že se někomu zdánlivě daří vše, na co si vzpomene, jinému však nevychází vlastně vůbec nic?

Zde je velice důležité slovo „zdánlivě“. Největší a vlastně jedinou roli v životě našich splněných přání hrajeme my a naše myšlenky. Nejdůležitější pravdou, sdělenou v této knize, je to, že pouze my sami jsme strůjci všeho, co naplňuje náš život. Většina lidí, kterým z jejich pohledu nic nevychází, mají jediný problém - myšlenku, že jim nic nevychází. Dokážeme-li změnit svoje vnitřní nastavení, začnou se v našem životě dít věru zázraky. Autor nám toto poznání přináší prostřednictvím jednoduchého, avšak mocného nástroje našeho života, „přítomnosti JSEM“. V průběhu celé knihy názorně ukazuje, jak tuto naši přítomnost jsem uchopit a začít ji správně využívat ve prospěch JÁ jakožto božské bytosti.

Dozvídáme se o tom, jak moc je důležité změnit pojetí sebe samých, tedy změnit všechno, co jsme doposud považovali za pravdivé. Díky uvědomění neustálého spojení se Zdrojem bytí se naučíme říkat „jsem Bůh,“ aniž bychom do toho zapojovali perspektivu ega. Jakmile uchopíme tuto všemocnou pravdu, začneme si naplno uvědomovat sílu svých myšlenek - svých JÁ JSEM. Každé „já jsem" totiž tvoří naši realitu.

Pochopíme, že naše představivost je naším největším darem. Přivlastnění si pocitu splněného přání je vlastně použití toho nejmocnějšího nástroje, který máme. Také se naučíme, jak moc důležitá je naše pozornost, tedy její nasměrování. Zjistíme, jakou roli v celém procesu hraje subjektivita.

Velice podstatnou částí knihy je ta pojednávající o důležitosti našeho spánku a převážně pak posledních minut před usnutím a po probuzení.

Pokud se řídíme všemi zásadami, které autor rozebírá ve své knize „Splněná přání," brzy zjistíme, že opravdu můžeme všechno - stačí se tomu jen otevřít.

Knihu doporučujeme všem, kteří si nevědí rady, jak uchopit svůj život do vlastních rukou.