Duchovní literatura

Bílá magie & meditace

© 2015 - 2019 Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH I MagierinDamonaI Magierin Damona Napište nám!

Slabikář štěstí

Tato sekce našeho webu se bude zabývat knihami, které doporučujeme k přečtení všem, kteří touží po pohlazení duše, motivaci k sebezdokonalování, motivaci k větším činům. Není nic krásnějšího, než zjistit, že nejsme sami, kdo si klade určité otázky a řeší určité problémy, a co víc - že je již někdo hezky zpracoval ve formě knihy. Ne nadarmo je četba duchovní literatury jedním z esenciálních pilířů našeho duchovního růstu.

Vždy mějte na paměti, že kniha, kterou právě držíte v ruce a hltáte očima i svou Duší, slouží jako inspirace a berlička pro každého z nás. Je potřeba uvědomit si, že se můžeme se spoustou nabytých vědomostí ztotožnit, ale vždy je potřeba o všem individuálně popřemýšlet! Důvěřuj, ale prověřuj - tak to platí vždy a všude.

První knihou, na kterou zaměříme svou pozornost, je Slabikář štěstí od slovenského autora Pavla Baričáka.

slabikář štěstí

Pavel "Hirax" Baričák není na česko-slovenské knižní scéně žádným nováčkem. Jeho pestrý život je mu inspirací pro psaní románů, cestopisů, básní a konečně - motivační literatury. Je skvělé vidět, že i v našem malém středoevropském rybníčku se rodí velké tvůrčí duše.

Kniha napsaná v roce 2012 nás jednoduchým čtivým stylem provádí přes mnoho každodenních témat, kterými se zabývá každý z nás. A to z jednoduchého důvodu - základy jsou nejdůležitější. Pokud chceme stavět věž a opomeneme vystavět pevné základy, nemůžeme se divit, že v pátém patře zjistíme, že se my i s věží řítíme k zemi. Název knihy je tedy víc než výstižný - je to pravý SLABIKÁŘ.

Kniha je tematicky rozdělena na 3 části:

První část nese název “Rozhlédněme se“ a čtenáře přiměje k pravému náhledu do scénáře svého odehrávajícího se života. Stejně jako náhled jde o nadhled na celkový děj při našem vstupu do života na naší krásné planetě jménem Země. Zabývá se také tématem v dnešním způsobu života velice aktuálním, a totiž fenomén jménem Matrix. Autor vše pojmenovává náležité a bez skrupulí. Mnohdy používá i výrazů, které bychom na jiném místě v jiných souvislostech mohli označit za vulgární - zde jsou však přesně na místě. Svět přece není černobílý, ale barevný..:)

Druhá část knihy se jmenuje “Návrat k sobě“ a provádí nás tématy, která se nás všech bez rozdílu týkají. Ať už chceme, nebo ne, na tom nezáleží. Naše podvědomí zapisuje vše, co považuje za důležité. Odpouštění sobě i druhým, přijímání jak sebe tak všeho ostatního, rodiče v nás, strach, boj, Bůh, náboženství, láska, sex, duše, poslouchání sebe samého, vesmír a jeho všemohoucnost, i to, že bychom neměli všechny dirigovat a to, že bychom se měli dokázat rozcházet s nemilovanými stejně jako s milovanými a v neposlední řadě přijímat vlastní i cizí smrt.

Třetí část, “Nový sen lidstva,“ je nejkratší, ale zároveň nejpodnětnější. Jelikož jsme si přečetli, zpracovali a hlavně do sebe zapracovali témata a hodnoty rozebrané v prvních dvou částech knihy, jsme již připraveni rozeznít jemnější struny vyšší lásky a zodpovědnosti, které se nás samých nedotýkají tak bezprostředně, ale jsou to právě ty struny, díky kterým všichni společně tvoříme symfonii s názvem život. Tento nový sen lidstva je především o tom, jakým způsobem jednat ve vztahu k naší Zemi, naším dětem i sobě samotnému - samozřejmě tak, abychom byli všichni šťastní.

Slabikář štěstí je knihou velice základní, kterou by si měl přečíst každý, kdo je na začátku objevování hlubšího smyslu svého života. Poskytne nám krásný odrazový můstek, který je připraven nám pomoci tam, kam všichni chceme.